Merkezimizde etkinliği bilimsel olarak (deneysel çalışmalarla) ispatlanmış ve kabul görmüş bir psikoterapi yöntemi olan Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT yada CBT) Uzman Psikologlar tarafından uygulanmaktadır. Unutmayalım ki  psikolojik danışmanlık sadece ağır sorunları olan kişilere uygulanmaz, ufak tefek diye adlandırılan sorunları olan insanlar da psikolojik destek alarak hayatlarını daha mutlu, başarılı bir şekilde devam ettirebilirler. Herhangi bir psikolojik sorununuz olduğunda bununla yüzleşmekten ve yardım almaktan kaçınmak daha erken bir aşamada daha kolay çözümlenebilecek bazı sorunların zamanla farkında olmadan sizi yorup belki de çökertmesine ve baş edilmesi zor bir hal almasına yol açacaktır. Bilişsel Davranışçı terapi uzun vadede nüks ihtimalinin azlığı dolayısıyla birinci seçenek olarak değerlendirilmekte olan bir psikoterapi yaklaşımıdır.

  

İlkelerimiz
 
 
Gizlilik: Merkezimizde yapılan tüm görüşmeler gizlilik prensibine uygun olarak yapılır. Uzmanlarımız her türlü mesleki çalışmalarında, hizmet verdikleri kişilerin özel bilgilerini korurlar. 
 
 
Bilimsellik: Merkezimizde eğitime ve bilimselliğe önem verilir. Tüm hizmetlerimizde bilimsel bilgi ve yöntemler ile mesleki deneyimler esas alınır. Uzmanların kendilerini geliştirmeleri, alandaki yenilikleri takip etmeleri önemsenir. Bilimsel birikim ve deneyimler doğrultusunda, danışanlarımızın yapısına uygun çözümlerin üretilmesine çalışılır.
 
 
İhtiyaçlara en uygun yardımın sağlanması: Merkezimize başvuran bireylere hangi hizmetin en uygun olacağına birlikte karar verilir. Birey, aile ve kurumların bir başka deyişle danışanlarımızın; gereksinimlerini tam olarak karşılamaları, sunduğumuz hizmetlerden mutlu olmaları hedeflenir.
 
 
Seçim Hakkı: Merkezimizde, danışanlara doğruları  göstermek yerine, onların kendi doğrularını keşfetmeleri ve çözüm üretmeleri için uygun ortamın sağlanması amaçlanır. Dolayısıyla, danışanlarımız merkezimizde sunulan hizmetlerden ne ölçüde yararlanacaklarına kendileri karar vermiş olurlar.
 
 
 
 

 

Newlife Danışmanlık Copyright © 2020
    Web Tasarım: Vizly.Com